Servírování

Obrázek

Ke grilovaným potravinám je nutné zvolit správné přílohy i nápoje, a protože grilování není jen obyčejná tepelná úprava potravin, ale také svým způsobem společenská událost, měli byste dbát i na servírování.

V blízkosti grilu by měl být jídelní stůl a židle nebo lavice k sezení. Zcela jistě využijete i menší stůl, na kterém budou připravené talíře, mísy, příbory a další servírovací potřeby. Na něm je pak možné grilovaná jídla připravit a pak je přenést k hostům. Zapomenout také nesmíme na dostatek sklenic na nápoje.

Alternativou může být grilování někde v přírodě, v takovém případě se ale určitě hodí nějaká deka a piknikový košík…

Pokud se nechcete zabývat mytím nádobí, můžete zvolit jednorázové papírové talíře a plastové kelímky – ale celkové atmosféře grilování takový přístup moc svědčit nebude.

V průběhu grilování, během konzumace i po ní určitě uvítáte možnost umytí a utření rukou. Není-li v blízkosti grilovacího místa tekoucí voda, bude stačit i větší mísa s vlažnou vodou, kterou občas vyměníte.

Grilování by mělo být zábavou, potěšením a příjemnou událostí. Pčři grilování by se nic nemělo uspěchat, a když se třeba něco nepovede přesně podle vašich představ, nestresujte se tím! Vychutnávejte si připravená jídla a užívejte jedinečnou atmosféru, kterou můžete zažít jen a pouze právě při grilování!

 
TOPlist