Grilujte kdykoliv a kdekoliv s přenosným ohništěm

Co by bylo léto bez grilování? A snad ještě lepší je opékání buřtů na ohni. Bohužel ne všude ale tu možnost máme, málokdo si postaví ohniště na vlastní zahradě a chalupu také každý nemá. Naštěstí máme řešení pro všechny, kdo by si chtěli posedět u táboráku, ale nemají kde – přenosné ohniště totiž můžete umístit opravdu kamkoliv.

Přenosné ohniště je hitem letošního léta. A není se čemu divit, je totiž neobyčejně praktické. Umožní vám rozdělat si oheň na vlastní zahradě, u známých, v přírodě i na balkoně. Dokonce i na pláži, když budete chtít! Díky stabilní a promyšlené konstrukci nehrozí vzplanutí okolního porostu ani převrácení nádoby. A až se opékaných buřtů nabažíte, ohniště zase uklidíte a nezbude po něm ani památky.

Co je přenosné ohniště?

Přenosné ohniště je nádoba, v níž můžete naprosto bezpečně rozdělat oheň pomocí dřevěných polínek, třísek a novin. Většinou má tvar hluboké mísy na třech masivních nohou, které zajišťují maximální stabilitu celé konstrukce. Ta je celá vyrobená z litiny či vysoce kvalitní oceli, což jsou žáruvzdorné a velmi odolné materiály, které vydrží dlouhá léta a stále vypadají jako nové. Též barvy, jimiž jsou přenosná ohniště natřena, jsou odolné vůči vysokým teplotám a netoxické, nemusíte se tedy bát žádných karcinogenních výparů.

Pro koho je přenosné ohniště určené?

Přenosné ohniště je vhodné úplně pro všechny! Pro ty, kdo rádi opékají buřty na otevřeném ohni, pro ty, kdo rádi hledí do plápolajícího ohně a poslouchají praskání dřeva, pro ty, kdo se chtějí stylově zahřát během chladnějších večerů na terase. Přenosné ohniště s sebou můžete vzít i na dovolenou, do hotelu i do kempu, a rozdělat si oheň i tam, kde byste jinak nemohli. Doporučujeme ho i rodinám s dětmi – své ratolesti sice raději hlídejte, aby do ohně nesahaly, bát se ale nemusíte převržení ani odlétávání horkých uhlíků a popílku, k dispozici jsou totiž praktické síťky.

Obrázek

Grilovačka, jak má být

Opékání špekáčků napíchnutých na klacku má své neobyčejné kouzlo, někdy ale chcete mít volné ruce, anebo chcete grilovat zeleninu, sýry a další dobroty, které takto opékat moc dobře nejdou. Naštěstí se prodávají grilovací rošty, které snadno položíte na přenosné ohniště, a můžete směle grilovat! Získáte prakticky běžný malý gril, jen místo uhlí v něm můžete topit dřevem. Rošt je vyroben z nerezu a jeho údržba je velice snadná – dobře vychladlý rošt omyjte houbičkou s prostředkem na mytí nádobí a opláchněte teplou vodou.

Je libo trampský guláš?

Pokud jste někdy vyrazili na čundr, dost možná jste si v kotlíku na ohni vařili guláš a k němu si utrhávali kousky čerstvého, voňavého chleba. Chuť takového guláše je nezaměnitelná, má zvláštní kouzlo a možná vám tahle trampská kuchyně chybí. V takovém případě máte možnost dokoupit si k přenosnému ohništi smaltovaný kotlík i stabilní litinovou trojnožku s řetízkem, na nějž kotlík zavěsíte a umístíte přímo nad oheň. Kdo říká, že nedělní oběd se musí připravovat v kuchyni?