Grilujte i v zimě – pořiďte si LotusGrill !

Sezona venkovního grilování pomalu končí. Ve vnitřních prostorách se ještě nedávno mohlo grilovat jen na elektrickém kontaktním grilu, to se ale samozřejmě klasickému grilování vyrovnat nemohlo. Se speciálním LotusGrillem si ale grilování užijete doma stejně jako venku!

Ještě nedávno vyznavači klasického grilování na konci podzimu venkovní grily ukládali k „zimnímu spánku“ a smiřovali se s tím, že si na nich nějaké lahůdky připravíme tase až na jaře. V současnosti už si ale grilování na dřevěné uhlí díky jednoduchému nápadu můžeme užívat celý rok – s LotusGrillem se totiž může grilovat i ve vnitřních prostorách.

Německá preciznost a kvalita

Německá společnost Lotus se téměř 50 let zabývala výrobou domácích spotřebičů, kuchyňských potřeb a potřeb na grilování a právě od této firmy pochází jednoduchý nápad, z kterého se pak vyvinul unikátní patentovaný bezkouřový LotusGrill. Firma LotusGrill International ho dnes dodává do více než 25 zemí na celém světě, nejvzdálenější je Austrálie. Není to ale až tak překvapivé, protože LotusGrill za poměrně krátkou dobu  obdržel různá ocenění za design, kvalitu a technické řešení. K nejvýznamnějším patří International Bargeque Award, red Dot Design Award a Design Plus Award.

Obrázek

Jednoduchý nápad – revoluce v grilování

V základním principu je LotusGrill klasický gril na dřevěné uhlí, který je ale v mnoha směrech výjimečný. Vzhledem k unikátní konstrukci a technickému řešení nekouří a je vhodný i pro grilování ve vnitřních prostorách. Může se použít v bytě, zimní zahradě, uzavřené terase nebo verandě, na lodi… Stěny grilu se nikdy nerozžhaví a tak gril může být umístěný třeba na stole, případně se může během grilování i přenášet. Dokonale promyšlený systém odkapávání tuku mimo žhavé uhlí zaručuje zdravé grilování.
Bezkouřový provoz, přenositelnost a odkapávání tuku mimo žhavé uhlí nejsou jediné unikátní vlastnosti LotusGrillu.

Obrázek

Dalšími výhodami jsou

  • vestavěný bezhlučný ventilátor na AA baterie, který vhání vzduch do zásobníku na dřevěné uhlí, které se rozehřeje během 2 až 3 minut

  • plynulá regulace teploty otočným ovladačem množství vzduchu

  • systém proudění vzduchu Wedermann je patentovaný

  • gril má vnitřní a vnější plášť, který se nikdy nerozpálí

  • speciální západky a ochrana brání vysypání žhavého dřevěného uhlí ze zásobníku při případném převržení grilu

  • zásobník na dřevěné uhlí má kapacitu 150 až 180 gramů a vystačí na 45 až 60 minut grilování

  • konstrukce je kruhová, gril nepotřebuje mnoho místa a přitom stačí na grilování i pro 5 osob

  • gril se snadno rozloží na jednotlivé části a lehce vyčistí

  • grilovací rošt a odkapávací miska na tuk jsou z nerezové oceli a mohou se mýt v myčce nádobí

  • v základní verzi váží méně než 4 kilogramy a vzhledem k velikosti se skutečně snadno přemísťuje

Obrázek

Universální gril, který si zamilujete

Pokud si tedy chcete užívat grilování i v zimě, s LotusGrillem to není skutečně žádný problém. Můžete si s ním zpestřit jídelníček na Vánoce, uspořádat například silvestrovskou grilovací párty nebo jen tak pozvat v zimě přátele na grilovací večírek. Vše, co si na LotusGrillu připravíte, bude mít stejnou chuť a aroma jako z klasického venkovního grilu, jediné, čeho se v tomto případě nedočkáte, je dým z dřevěného uhlí – ale to vám určitě vadit nebude. Pokud chcete být skutečně styloví, pořiďte si k LotusGrillu i speciální grilovací kleště nebo štětec na potírání - k dostání jsou v mnoha barvách, které budou přesně ladit s barvou vašeho grilu!

Obrázek